LeonVoci

Profesjonalni śpiewacy ze Lwowa,

którzy zawojowali światowe sceny.

Nasza Historia

Nazar Tatsyshyn

Ukraiński śpiewak operowy. Urodził się w malowniczym Karpackim mieście Turka, w obwodzie lwowskim. Absolwent Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej M. Łysenko w klasie wokalnej V.Ignatenko i A.Lipnik. Uczeń światowej sławy tenora Kaludi Kaludiego. Solista Filharmonii Lwowskiej. Laureat wielu ogólnoukraińskich i międzynarodowych konkursów. Jest uczestnikiem wielu projektów artystycznych na Ukrainie oraz poza jej granicami. Autor różnych programów koncertowych. Wykonawca głównych partii w produkcjach oper na Ukrainie i na całym Świecie. Słynny węgierski śpiewak operowy Lajos Miller powiedział: „Głos Nazara Tatsyshyna ma w sobie złoto!” Współpracuje z wieloma zagranicznymi reżyserami i dyrygentami O. Lyniv, K. Donadio, R. Revakovych, N. Conti, T. Placido. Koncertował w 50 krajach, a mianowicie w USA, Brazylii, Meksyku, Kanadzie, Norwegii, Islandii, Danii, Szwajcarii, na Węgirzech, Bułgarii, Szwecji, Polsce, Włoszech, Holandii i innych. Założyciel grupy czterech tenorów «LEONVOCI», która podbija serca miłośników muzyki na całym świecie.

Ihor Radvanskyi

Ukraiński wokalista. Absolwent lwowskiej szkoły muzycznej   S. Ludkevicha w klasie wokalnej V.Dudara. Studiował we Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej. M. Łysenko na wydziale śpiewu operowego w klasie O. Lychaca. Laureat regionalnych, ogólnoukraińskich  i międzynarodowych konkursów: Międzynarodowy konkurs „Impreza”.
Konkurs Wokalny I. Malanyuk
Konkurs Wokalny O. Myszugi
W latach 2012-2015 był solistą w Studiu Operowym Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej. Uczestnik wielu międzynarodowych projektów muzycznych. Solista różnych grup chóralnych. Osobliwość śpiewu Igora Radvansky’ego to wspaniałe posiadanie potężnego głosu. Ma także talent do komponowania i grania na różnych instrumentach muzycznych. Śpiewa w  wielu krajach na całym świecie. Członek grupy czterech tenorów „LEONVOCI”.

Andriy Stetskyy

Ukraiński śpiewak operowy. Miłość Andrzeja do muzyki została zaszczepiona przez babcię śpiewającą ukraińskie pieśni ludowe.
Absolwent lwowskiej Szkoły Muzycznej. S. Lyudkevich          w klasie wokalnej u profesora V. Dudara.               Absolwent-magister Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego I. Franko w specjalności akademickiego wokalu pod opieką profesora B. Bazylykuta. Andrew Stetskyy ma potężny głos o unikalnej barwie, jego aksamitną miękkością  zachwyca publiczność od początku utworu do końca.
Laureat wielu regionalnych, ogólnoukraińskich i międzynarodowych konkursów. Solista biorący udział w różnych projektach artystycznych zarówno na Ukrainie, jak i za granicą. Współpracował ze znanymi dyrygentami:  tj. O. Lyniv, G. Kugi, N. Yatskiv, M. Yusypovych. Długoletni solista różnych zespołów chóralnych. Ma doświadczenie w wielu gatunkach wokalnych, takich jak opera, pop opery, musical itp. Członek grupy czterech tenorów „LEONVOCI”.

Roman Chava

Ukraiński piosenkarz. Zaczął podziwiać muzykę od wczesnego dzieciństwa. Ukończył muzyczną szkołę w Drogobyczu na akordeonie.  Akademickiego wokalu uczył go  profesor nadzwyczajny B. Schuryk. Ma doświadczenie śpiewu chóralnego, zespołu i różnorodności. Solista różnych grup chóralnych. Obdarzony niezwykle mocnym i jednocześnie delikatnym głosem. Jego muzykalność dotyka wnętrza  każdego słuchacza. Współpracował z różnymi grupami muzycznymi na Ukrainie i za granicą. Posiada umiejętności kompozytorskie na różne instrumenty muzyczne. Cechą Romana Chavy są eksperymenty w gatunkach muzycznych.
Brał udział w pierwszym sezonie Międzynarodowego Konkursu Wokalnego TV „X-Factor” (Ukraina). Członek grupy czterech tenorów „LEONVOCI”.